DERS KAYDI YAPACAK 1. SINIF ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Yaşar Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümüne hoş geldiniz. Akademik danışmanınız Dr. Öğr. Üyesi Asiye Öztürk. Ders kayıtlarıyla ilgili sorunuz olursa mail yoluyla ulaşabilirsiniz [email protected]. Okula gelmek isteyenlerin de önceden mail atması gerekmektedir. Ders kayıtlarını okula gelmeden uzaktan yapabilirsiniz.

Her dönem ders kayıtları akademik takvimde belirtilen tarihlerde her sınıf için belirtilen saat aralıklarında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılmaktadır. (https://obs.yasar.edu.tr). 1.sınıflar için ders kayıtları 28 Eylül Perşembe saat 13:00’te başlayacak ve Cuma günü 17:30’da bitecek.
Ders kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi https://oim.yasar.edu.tr/ders-kayitlari/#new_tab sayfasında bulabilirsiniz.

Bölüm dersleri için https://obs.yasar.edu.tr/oibs/bologna/progCourses.aspx?lang=tr&curSunit=401144 sayfasına bakabilirsiniz.

1.sınıf dersleriyle ilgili bazı hususlar ise şu şekilde:

1. Almanız gereken toplam 6 ders var (30 AKTS)
2. Bölüm web sayfasında ders programını bulabilirsiniz. 2 şube olarak açılan zorunlu ve seçmeli bölüm derslerinden (ETIT 1001, ETIT 1003, ETIT 1005 ve ETIT 1007) size uygun saatte olanı seçmeniz gerek. Bir şubenin kotası dolduysa diğer şubeyi seçmek zorundasınız.
3. TURK 1110 ve UFND 2020 üniversite tarafından online olarak verilen dersler, size uygun saati seçmeniz gerek.
Kayıt döneminde kolaylıklar dileriz,